Jdi na obsah Jdi na menu

2018-09-15,16 / MP Dolní Žleb

img_20180916_103030.jpgPoslední soutěž seriálu Moravský pohár letos uspořádala Stanice mladých techniků z Mariánského Údolí  15. a 16. září 2018 jako obvykle v Dolním Žlebu. Pro náš spolek (jak jsem se zmínil v reportáži z Třinecké soutěže) to byla letos druhá a poslední seriálovka. Opět se mnou přijeli Terka a Matěj.

Termín soutěže se setkal s termínem Rallye Jeseníky a zrovna jedna rychlostní zkouška vedla kolem vody a tedy příjezd byl v sobotu dopoledne uzavřen. Proto většina soutěžících přijela už v pátek navečer a tím pádem soutěž v sobotu začala dříve, než bývá zvykem. Také letošní sucho trochu soutěž ovlivnilo. Rozmístění tratí se muselo přizpůsobit nižší hladině vody. Soutěž tak probíhala za hezkého počasí a občasného řevu motorů rallyeových aut.

V neděli přijeli z Olomouce předvést své modely pánové Ivan Kräuter - parník Laura a Petr Šebesta - Golden Hind, která plula, střílela a i jinak budila pozornost.

Další fotky a detaily LAURY:    -1-    -2-    -3-    -4-

Foto Golden Hind

Další fotky Golden Hind:    -1-    -2-    -3-   -4-    -5-    -6-

Ještě přikládáme videa zachycující atmosféru u startoviště F4:   Plavba Golden Hind,    Atmosféra na trati F4

K vidění byla spousta dalších modelů, které si můžete prohlédnout zde.

Ale abychom nezapoměli. Terka a Matěj také soutěžili. Kategorie EX-500 pro ně byla letos zakletá. Jízdy opět poměrně dobré, ale ne a ne dosáhnout na úplnou špičku. Snad někdy příště. Tak aspoň Matěj zabojoval v F4-A a bylo z toho třetí místo.

Tím jsme se rozloučili s Moravským pohárem 2018 a čekáme, co nám přinese příští ročník.